Chcete mít jistotu, že objednané příslušenství bude sedět na váš vůz? Zadejte do poznámky ve třetím kroku objednávky VIN kód vašeho vozu (výrobní číslo vozu) a my vše zkontrolujeme.

Skladem

Model vozu Formule 1 R.S. 011 z roku 1979 v měřítku 1/43.

Detailní informace

Detailní popis produktu

To, čeho dosáhl Jean-Pierre Jabouille na domácím okruhu Dijon-Prenois v roce 1979, bylo historické vítězství, protože to bylo první vítězství Renaultu ve Formuli 1
a první pro přeplňovaný motor. O něco méně než dva roky po debutu v nejvyšší kategorii slavila francouzská společnost svůj první úspěch ve Velké ceně, která byla
také poznamenána historickým soubojem o druhé místo mezi druhým Renaultem Reného Arnouxe a Gillesem Villeneuve (Ferrari), který měl navrch ve vzrušujícím
závěrečném sprintu. Faktem zůstává, že toho dne Renault stanovil milník v historii závodění. Vozidlo bylo vybaveno 520 hp V6 1,5 turbo motor v jeho 2 evoluci,
vybavený dvěma německými KKK turbínami místo jediné americké Garrettovy turbíny. Tím byla zajištěna rychlejší reakce při akceleraci. RS10/11, vybavený bočními
prahy pro maximalizaci přítlačného efektu, celkem závodilo na 11 GP, startovalo pětkrát z pole position a při třech příležitostech skončil na prvních třech pozicích.